Życie w starszym wieku też może być radosne

*** Życie w starszym wieku też może być radosne ***

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2007-09-30 12:23:13

Pola

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-09-01
Posty: 135
Punktów :   

Dla pokrzywdzonych przez prawo i terapeutów

Dla pokrzywdzonych przez terapeutów i prawo - Psychoterapia nerwic ...
Forum Psychoterapia nerwic - Logoterapia zaburzeń mowy Strona Główna -> Dla pokrzywdzonych przez terapeutów i prawo, Wszystkie czasy w strefie EET (Europa) ...
www.psychoterapia.fora.pl/dla-pokrzywdz … wo-f8.html - 31k - Kopia - Podobne strony
.
Pielęgniarkom: szacunek, - Psychoterapia nerwic - Logoterapia ...
Forum Psychoterapia nerwic - Logoterapia zaburzeń mowy Strona Główna -> Dla pokrzywdzonych przez terapeutów i prawo, Wszystkie czasy w strefie EET (Europa) ...
www.psychoterapia.fora.pl/pielegniarkom … k-t43.html - 45k - Kopia - Podobne strony
.
To tutaj ... jeżeli cierpisz i potrzebujesz pomocy - Psychoterapia ...
Dla pokrzywdzonych przez terapeutów i prawo gdy jesteś poszkodowany w związku z ukrywaniem błędów medycznych i pozostawianiem własnemu losowi, bez pomocy ...
www.psychoterapia.fora.pl/ - 27k - Kopia - Podobne strony
.
To tutaj ... jeżeli cierpisz i potrzebujesz pomocy - Psychoterapia ...
Dla pokrzywdzonych przez terapeutów i prawo gdy jesteś poszkodowany w związku z ukrywaniem błędów medycznych i pozostawianiem własnemu losowi, ...
www.psychoterapia.fora.pl/forum-c2.html - 28k - Kopia - Podobne strony
.
Nerwice dziecięce, depresje i fobie szkolne - Psychoterapia nerwic ...
... Logoterapia, terapie naturalne, Dla pokrzywdzonych przez terapeutów i prawo, Farmakoterapia - wskazania i problemy, publikacje, oferty terapeutyczne ...
www.psychoterapia.fora.pl/nerwice-dziec … ne-f5.html - 27k - Kopia - Podobne strony
.
Fobie i myśli natrętne - Psychoterapia nerwic - Logoterapia ...
... Logoterapia, terapie naturalne, Dla pokrzywdzonych przez terapeutów i prawo, Farmakoterapia - wskazania i problemy, publikacje, oferty terapeutyczne ...
www.psychoterapia.fora.pl/fobie-i-mysli … ne-f3.html - 25k - Kopia - Podobne strony
.
Zaburzenia nerwicowe, depresje, fobie - Psychoterapia nerwic ...
... Logoterapia, terapie naturalne, Dla pokrzywdzonych przez terapeutów i prawo, Farmakoterapia - wskazania i problemy, publikacje, oferty terapeutyczne ...
www.psychoterapia.fora.pl/zaburzenia-ne … e-t39.html - 46k - Kopia - Podobne strony
.
FAQ - Psychoterapia nerwic - Logoterapia zaburzeń mowy
... Logoterapia, terapie naturalne, Dla pokrzywdzonych przez terapeutów i prawo, Farmakoterapia - wskazania i problemy, publikacje, oferty terapeutyczne ...
www.psychoterapia.fora.pl/faq.php - 51k - Kopia - Podobne strony

Offline

 

#2 2007-09-30 12:25:48

Genia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-09-01
Posty: 67
Punktów :   

Re: Dla pokrzywdzonych przez prawo i terapeutów

Diagnostyka nowotworów w domu - Psychoterapia nerwic - Logoterapia ...
... Logoterapia, terapie naturalne, Dla pokrzywdzonych przez terapeutów i prawo, Farmakoterapia - wskazania i problemy, publikacje, oferty terapeutyczne ...
www.psychoterapia.fora.pl/diagnostyka-n … u-t61.html - 48k - Kopia - Podobne strony
.
Szukaj - Psychoterapia nerwic - Logoterapia zaburzeń mowy
... Logoterapia, terapie naturalne, Dla pokrzywdzonych przez terapeutów i prawo, Farmakoterapia - wskazania i problemy, publikacje, oferty terapeutyczne ...
www.psychoterapia.fora.pl/search.php - 21k - Kopia - Podobne strony

.
Wady i zaburzenia mowy, czytania i pisania - Psychoterapia nerwic ...
... Logoterapia, terapie naturalne, Dla pokrzywdzonych przez terapeutów i prawo, Farmakoterapia - wskazania i problemy, publikacje, oferty terapeutyczne ...
www.psychoterapia.fora.pl/wady-i-zaburz … ia-f6.html - 36k - Kopia - Podobne strony
.
Farmakoterapia - wskazania i problemy - Psychoterapia nerwic ...
... Logoterapia, terapie naturalne, Dla pokrzywdzonych przez terapeutów i prawo, Farmakoterapia - wskazania i problemy, publikacje, oferty terapeutyczne ...
www.psychoterapia.fora.pl/farmakoterapi … my-f9.html - 27k - Kopia - Podobne strony
.
Zdrowe żywienie, anoreksja i bulimia - Psychoterapia nerwic ...
... Logoterapia, terapie naturalne, Dla pokrzywdzonych przez terapeutów i prawo, Farmakoterapia - wskazania i problemy, publikacje, oferty terapeutyczne ...
www.psychoterapia.fora.pl/zdrowe-zywien … ia-f4.html - 28k - Kopia - Podobne strony
.
publikacje, oferty terapeutyczne - Psychoterapia nerwic ...
... Logoterapia, terapie naturalne, Dla pokrzywdzonych przez terapeutów i prawo, Farmakoterapia - wskazania i problemy, publikacje, oferty terapeutyczne ...
www.psychoterapia.fora.pl/publikacje-of … e-f10.html - 29k - Kopia - Podobne strony
.
Szukaj - Psychoterapia nerwic - Logoterapia zaburzeń mowy
... Logoterapia, terapie naturalne, Dla pokrzywdzonych przez terapeutów i prawo, Farmakoterapia - wskazania i problemy, publikacje, oferty terapeutyczne ...
www.psychoterapia.fora.pl/search.php?se … unanswered - 42k - Kopia - Podobne strony
.
Logoterapia, terapie naturalne - Psychoterapia nerwic ...
... Logoterapia, terapie naturalne, Dla pokrzywdzonych przez terapeutów i prawo, Farmakoterapia - wskazania i problemy, publikacje, oferty terapeutyczne ...
www.psychoterapia.fora.pl/logoterapia-t … ne-f7.html - 27k - Kopia - Podobne strony
.
wymowa "r" - Psychoterapia nerwic - Logoterapia zaburzeń mowy
... Logoterapia, terapie naturalne, Dla pokrzywdzonych przez terapeutów i prawo, Farmakoterapia - wskazania i problemy, publikacje, oferty terapeutyczne ...
www.psychoterapia.fora.pl/wymowa-r-t72.html - 27k - Kopia - Podobne strony
.
Nerwice, depresje, urazy psychiczne - Psychoterapia nerwic ...
... Logoterapia, terapie naturalne, Dla pokrzywdzonych przez terapeutów i prawo, Farmakoterapia - wskazania i problemy, publikacje, oferty terapeutyczne ...
www.psychoterapia.fora.pl/nerwice-depre … ne-f2.html - 28k - Kopia - Podobne strony
.
Komunikaty, zaproszenia - Psychoterapia nerwic - Logoterapia ...
... Logoterapia, terapie naturalne, Dla pokrzywdzonych przez terapeutów i prawo, Farmakoterapia - wskazania i problemy, publikacje, oferty terapeutyczne ...
www.psychoterapia.fora.pl/komunikaty-za … ia-f1.html - 24k - Kopia - Podobne strony
.
lekarz i pielegniarka - Psychoterapia nerwic - Logoterapia ...
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu, Forum Psychoterapia nerwic - Logoterapia zaburzeń mowy Strona Główna -> Dla pokrzywdzonych przez terapeutów i prawo ...
www.psychoterapia.fora.pl/lekarz-i-piel … a-t45.html - 34k - Kopia - Podobne strony

.
Lekarze kontynuują rozpoczęty już ponad dwa miesiące temu st ...
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu, Forum Psychoterapia nerwic - Logoterapia zaburzeń mowy Strona Główna -> Dla pokrzywdzonych przez terapeutów i prawo ...
www.psychoterapia.fora.pl/lekarze-konty … t-t46.html - 34k - Kopia - Podobne strony
.
strajk pielęgniarek w Polsce - Psychoterapia nerwic - Logoterapia ...
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu, Forum Psychoterapia nerwic - Logoterapia zaburzeń mowy Strona Główna -> Dla pokrzywdzonych przez terapeutów i prawo ...
www.psychoterapia.fora.pl/strajk-pieleg … e-t44.html - 34k - Kopia - Podobne strony
.

Offline

 

#3 2007-10-10 17:20:05

Pola

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-09-01
Posty: 135
Punktów :   

Re: Dla pokrzywdzonych przez prawo i terapeutów

Starzenie powoduje, że świat staje się mniej śmieszny. I to dosłownie. Ludziom trudniej wtedy zrozumieć dowcipy, ponieważ zaczynają mieć problemy z pamięcią krótkotrwałą, myśleniem abstrakcyjnym czy ogólną "giętkością" poznawczą.

Psycholodzy z Uniwersytetu Waszyngtońskiego przebadali ok. 40 osób powyżej 65. roku życia i 40 studentów. Zadanie wszystkich uczestników eksperymentu polegało na dokończeniu zestawu kawałów i historyjek. Musieli też wybrać właściwą puentę żartów słownych oraz komiksów. Wyniki studium opublikowano w lipcowym numerze pisma Journal of the International Neuropsychological Society.

Młodsi dorośli wypadali o 6% lepiej w zakresie żartów słownych i aż o 14% w przypadku dowcipów rysunkowych.

Offline

 

#4 2007-10-14 09:34:59

Karol

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-09-02
Posty: 112
Punktów :   

Re: Dla pokrzywdzonych przez prawo i terapeutów

.
Wytrenowany mózg ignoruje negatywne emocje


Prosty trening komputerowy wpływa na poprawę regulacji emocjonalnej człowieka poprzez modyfikację połączeń nerwowych w jego mózgu - czytamy na łamach  „NeuroImage”;.

Odpowiednia regulacja emocji jest bardzo ważna dla prawidłowego funkcjonowania człowieka, gdyż pomaga uniknąć niepotrzebnych skoków ciśnienia w trudnych sytuacjach oraz w dużym stopniu zapobiega występowaniu zaburzeń psychicznych, np. depresji lub lęku.


http://www.naszafamilia.fora.pl/images/galleries/14406841005ca5c2782a200-367096-wm.jpg


Naukowcy z Uniwersytetu Ben-Guriona (Izrael) wykazali, że nieskomplikowany, komputerowy trening polegający na ignorowaniu nieistotnych sygnałów może wpłynąć na strukturę połączeń nerwowych w mózgu, a w ten sposób poprawić regulację emocjonalną człowieka i osłabić jego reakcje na negatywne bodźce.


Za pomocą funkcjonalnego rezonansu magnetycznego (fMRI) badacze monitorowali pracę mózgu 26 ochotników, którzy zgodzili się wziąć udział w sesji treningowej. Uczestnicy za każdym razem mieli za zadanie określić, w którą stronę skierowana jest widoczna na ekranie strzałka.

Jednocześnie musieli ignorować pojawiające się po obu stronach dodatkowe strzałki, które stanowiły bodźce rozpraszające. Po przebytym treningu badani przystępowali do podobnego zadania, ale tym razem starali się ignorować bodźce w postaci obrazków o negatywnym wydźwięku emocjonalnym.

http://www.naszafamilia.fora.pl/images/galleries/14095330445ca5c2b1c801e-367153-wm.jpg




Okazało się, że u osób po intensywnym treningu widok negatywnych bodźców emocjonalnych wywoływał słabszą niż u innych aktywację ciała migdałowatego – części mózgu odpowiedzialnej za przetwarzanie negatywnych emocji. W dodatku wzrastała u nich ilość połączeń pomiędzy ciałem migdałowatym a rejonem kory przedczołowej zaangażowanym w kontrolę reakcji emocjonalnych.


"Po raz pierwszy zademonstrowaliśmy, że trening nakierowany na poprawę zdolności do ignorowania nieistotnych informacji, który nie ma nic wspólnego z emocjami, może zmodyfikować sieci neuronalne i osłabić reakcje mózgu na emocjonujące wydarzenia". -  komentuje współautorka badania dr Noga Cohen. (PAP)

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl
Zdjęcia: pixabay.com


http://dobrewiadomosci.net.pl/9840-wytr … ne-emocje/

.

Offline

 

#5 2009-10-23 09:05:55

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-09-01
Posty: 107
Punktów :   

Re: Dla pokrzywdzonych przez prawo i terapeutów

wychodziłam z domu, ale jakoś to przezwyciężyłam...nie wiem jak do końca, ale udało się.. Wychodziłam bo chciałam, szukałam powodów do wyjścia - korzystnych dla mnie.. By np. pojeździć na rolkach, czy rowerze.. I nie myśleć o tym gdzie jestem, tylko o tym co robię..Robię bo chcę... Wiem, to powinno mi pomóc w innych reakcjach związanych z fobią.. No ale jakoś nie potrafie aż tak uwolnić sie od negatywnych myśli, gdy mam jechac gdzieś sama.. Ale popracuję nad tym.. Niestety nikt za mnie tego nie zrobi..A mam dość patrzenia jak życie przecieka mi przez palce..Bądźcie silni i dobrej myśli...Damy radę.Bo to nasze życie i szkoda go...

Offline

 

#6 2010-08-07 06:13:32

administrator

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-05
Posty: 77
Punktów :   

Re: Dla pokrzywdzonych przez prawo i terapeutów

.
GABINET NEUROLOGOPEDYCZNY -
Terapia nerwic, wad i zaburzeń mowy,
czytania i pisania


http://logos.dt.pl/images/foto.jpg
   Władysław Pitak

- pedagog kultury - Akademia Pedagogiczna w Słupsku;
- dyplomowany logopeda - Uniwersytet Gdański;
- psychoterapeuta rodzinny- Polska Fundacja Zaburzeń Mowy w Lublinie;
- muzykoterapeuta - CIDOTAM w Bydgoszczy;
- aktor estradowy z uprawnieniami reżyserskimi- MKiS w Warszawie;

specjalizacja - terapia nerwic i jąkania.


Praktyka zawodowa
       
   
     Od 40 lat zajmuje się kształceniem zdolności twórczych za pomocą ekspresji muzyczno-dramatycznej  (absolwent 4-letniego Studium Teatralnego COMUK w Warszawie, egzamin państwowy uprawniający do wykonywania zawodu artysty estradowego w specjalności aktorskiej i reżyserskiej, dyplom magistra pedagogiki )
     
Od 25 lat zajmuje się terapią nerwic , wad i zaburzeń mowy, czytania i pisania (Podyplomowe Studium Logopedyczne w Gdańsku , certyfikaty z muzykoterapii, jąkania wczesnodziecięcego i psychoterapii rodzin).

     Badania i eksperymenty w zakresie muzykoterapii (pierwszy zawodowy muzykoteraputa prowadzący zabiegi zlecane przez lekarzy w sanatoriach Pomorza Środkowego).

     Wykłady, pokazy warsztatowe i praktyczna terapia dzieci nerwicowych, jąkających się i dyslektycznych na sympozjach, konferencjach i turnusach rehabilitacyjnych.

     Szkolenia dla biznesmenów, działaczy społecznych, dziennikarzy i polityków w zakresie retoryki , erystyki , marketingu i public relations.

     Założyciel i prezes Towarzystwa Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS w Koszalinie


Członkami Towarzystwa LOGOS są lekarze, logopedzi, psychoterapeuci , nauczyciele, aktorzy , dziennikarze i biznesmeni. Efektem współpracy ludzi wielu zawodów są własne filmy , nagrania dźwiękowe i opracowania technik i metod terapii i kształcenia zachowań w różnych sytuacjach

Gabinet wyposażony jest w podstawowe narzędzia i pomoce logopedyczne oraz w sprzęt audiowizualny . Towarzystwo posiada własne studio filmowe i fotograficzne.

.

Adres:

Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS
ul. Pieczarek 4,
75-900 Koszalin
tel. (94) 340-60-06
kom. 600-809-254




Kontakt:

e-mail :
logos@logos.pomorze.pl ,
strony URL:
www.logos.pomorze.pl




 
.

Ostatnio edytowany przez administrator (2010-08-07 06:15:12)

Offline

 

#7 2010-08-07 06:31:51

administrator

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-05
Posty: 77
Punktów :   

Re: Dla pokrzywdzonych przez prawo i terapeutów

Koszalin
LOGOTERAPIA NERWIC
TERAPIA WAD I ZABURZEŃ MOWY
PRZYWRACANIE SENSU ŻYCIA


http://logos.dt.pl/obrazki/logos-wiz-jpg.jpg

telefony: 94-340-60-06;  600-809-254
e-mail: logos@logos.pomorze.pl
www.logos.pomorze.pl

.

Offline

 

#8 2010-08-07 06:34:02

administrator

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-05
Posty: 77
Punktów :   

Re: Dla pokrzywdzonych przez prawo i terapeutów

.
http://www.sukces.fora.pl/images/galleries/10937299004b1b5954a2d8a-083540-wm.jpg

Jeśli potrzebna jest Tobie czy komuś z Twojego otoczenia, pomoc logopedy, skorzystaj z tej informacji .

Tutaj dowiesz się, gdzie można leczyć wymowę międzyzębową, wymowę boczną, seplenienie, zaburzenia artykulacji, mowę bezdźwięczną, jąkanie, dysleksję raz  inne wady i zaburzenia mowy.

http://www.sukces.fora.pl/images/galleries/19963969904b1b58cd36c59-083405-wm.jpg

Leczenie logopedyczne to praca nad wymową, kształtowanie mowy, leczenie dysleksji





Koszalin - Gabinet Neurologopedyczny - Władysław Pitak

www.logos.dt.pl/pitak

Telefon kontaktowy:
94 340 60 06



http://www.sukces.fora.pl/images/galleries/7698215344b1b5802bfa21-083202-wm.jpg

.

Offline

 

#9 2010-08-07 06:35:07

administrator

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-05
Posty: 77
Punktów :   

Re: Dla pokrzywdzonych przez prawo i terapeutów

http://logos.pomorze.pl/Jacobson-Schultz2.jpg

Podwójny album DVD z ćwiczeniami relaksacyjnymi :

1. Relaks progresywny Jacobsona + Trening autogenny Schultza
2. Jak radzić sobie ze stresem + omówienie technik relaksacyjnych


w opracowaniu i wykonaniu Władysława Pitaka
w propomocyjnej cenie 50,- zł.


Przedpłata na konto autora: 45 zł + 5 zł (koszty przesyłki poleconej)



Rodzaj wpłaty: 2xDVD


Zamówienia:

biuro@logos.dt.pl
tel.94-340-60-06

Offline

 

#10 2010-08-13 20:13:15

sowa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 77
Punktów :   

Re: Dla pokrzywdzonych przez prawo i terapeutów

Wałęsa nigdy nie obalał komuny, Wałęsa OBALIŁ SOLIDARNOŚĆ

Widząc zagrożenie ze strony Solidarności, komuniści zrobili z Wałęsy konia trojańskiego i jednocześnie Achaja, który to puścił Solidarność na fałszywy, ślepy tor.

Tak naprawdę to komunistom ówczesna komuna też się znudziła, ale tylko jakaś rewolucja mogła była to "legalnie" zmienić. Okazja się nadarzyła - rozruchy w stoczni. Strajk był nieunikniony, więc zamiast przywódcą strajku miałby zostać ktoś wrogi władzy, woleli wykreować kogoś swojego.

SB wybrała więc sprawdzonego Wałęsę, któremu dano do odegrania rolę Solidarnościowego przywódcy. Aby naród nabrał zaufania do Wałęsy, pozwolono mu zrobić kilka kroków dalej - tych kilka kroków, gdzie inni już płacili życiem lub w najlepszym przypadku zdrowiem.

Pozwolono mu na wrogie okrzyki pod adresem ówczesnej jedynie słusznej władzy, i zagwarantowano bezkarność. A taki okrzyk w tamtych czasach nadzwyczaj zwracał uwagę i budował zaufanie. I właśnie ta fałszywa odwaga Wałęsy spowodowała to, że nieświadomy podstępu naród zaufał.

Zaufał tak daleko, że aż dał się wyprowadzić na ten fałszywy tor, na którym sam Wałęsa wyhamował cały impet i entuzjazm.

Komuniści w tym czasie przepoczwarzyli się w kapitalistów i zaczęli dalej robić swoje, lecz całkiem w innym już stylu. Puścili naród w samopas, aby zajął się czymś innym niż polityka, aby mogli spokojnie realizować swoje plany. De facto, nadal mieli naród w garści, jednak cel tego był już inny.

Celem było nie dopuścić żadnej "konkurencji" do własnych interesów. Aby naród przestał się już nimi interesować, wykorzystali własną sprawdzoną propagandę. Ta sama propaganda, co dzisiaj udowadnia że Bolek nie był Bolkiem, głośno krzyczała, że Solidarność rządzi. Była to tylko prosta złodziejska taktyka typu "łapać złodzieja".

Ale egzamin zdała. Bo czy któremu komuniście jest gorzej niż "za komuny"? Przecież sam Lenin im nie stworzył takiego dobrobytu, jaki stworzył im Wałęsa.

A naiwnych pytam: Pokażcie mi chociaż jednego obalonego komunistę? Pokażcie mi chociaż jednego wroga Wałęsy spoza obozu Solidarności? Wiec z kim Wałęsa walczył, skoro wrogów wśród komunistów nigdy nie miał?

Offline

 

#11 2011-02-02 09:23:13

Arka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-03
Posty: 89
Punktów :   

Re: Dla pokrzywdzonych przez prawo i terapeutów

.

Relaksacja - cenna metoda psychoterapeutyczna
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dobrym lekarstwem, usuwającym napięcia określonych grup mięśni organizmu, naczyń krwionośnych i całego układu nerwowego są techniki relaksacyjne, czyli metody odprężania organizmu przy jednoczesnym świadomym obniżaniu aktywności myślowej.

Relaks połączony z ćwiczeniami oddechowymi oraz pewnym elementami autosugestii już od dawna uważany był za cenną metodę psychoterapeutyczną. Interesowali się nim lekarze i psycholodzy, a w niektórych klinikach była to jedna z metod zapobiegania nerwicom, chorobie wieńcowej, wrzodowej i nadciśnieniu.

Masz problem z nerwicą lub fobią społeczną ?

Boisz się wychodzić na ulicę, z pracy lub z domu ?

(Władysław Andrzej Pitak)

Na tej stronie znajdziesz bezpłatne porady.
http://www.logos.pomorze.pl/logoterapia/

.

[/size]
.

Offline

 

#12 2012-07-23 10:25:30

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-09-01
Posty: 107
Punktów :   

Re: Dla pokrzywdzonych przez prawo i terapeutów

Byłam dzisiaj w Poliklinice MSWiA w Koszalinie na pobraniu krwi. Wchodząc do tzw. laboratorium najpierw poczułam przeciąg, który "pomógł" mi zamknąć drzwi. Na co pani laborantka  (niby nie do mnie) głośno burknęła. Ach ci ludzie, od samego rana trzaskają drzwiami!!!

Spokojnie odpowiedziałam: trzaskają bo jest przeciąg.
Laborantka na to: przecież na dwoirze nie ma wiatru!!!
Ja: do  zrobienia przeciągu niepotrzebny jest wiatr na dworze, wystarczy różnica ciśnień powietrza na dworze z powietrzem w budynku.

Laborantka nic nie odpowiedziała, tylko z mokrymi rękami do mnie i dalej szukać za żyłami do kłucia.

Proszę założyć rekawiczki - ja na to
Laborantka: przecież widziała pani, że myłam ręce.
Ja: Proszę założyć rękawiczki ochronne, bo taki jest wymóg. Też jestem pracownikiem słuzby zdrowia i wiem, co mówię.

Laborantka wzięła parę rękawiczek i zaczała je zakładać , ale coś jej to marnie wychodziło bo ręka nie chciała do niej wejść.

W tym momencie zobaczyłam, że prawie na każdym palcu obu rąk pani laborantka miała złoty pierścionek. Jeden z nich był dosyć pokażny i (trudno się dziwić) przeszkadzał w założeniu rękawiczki.

Laborantka zdenerwowała się i warknęła do koleżanki: obsłuż panią, a następnie trzakając drzwiami poszła do innego pomieszczenia.

Druiga laborantka bez słowa założyła z trudem rękawiczki , bo też miała na obu dłoniach po kilka złotych pierscionków, ale te były trochę mniejsze, więc łatwiej poszło.

Mam pytania do dyrektora/komentanta polikliniki MSWiA w Koszalinie:

1. Czy laboratorium w pańskiej klinice to odpowiednie miejsce do obnoszenia się ze złotą biżuterią?

2. Czy w pańskiej klinice  nie obowiązują przepisy dot. bezpieczeństwa i higieny pracy?

Offline

 

#13 2019-04-07 21:00:27

senior

Administrator

Zarejestrowany: 2007-09-01
Posty: 310
Punktów :   

Re: Dla pokrzywdzonych przez prawo i terapeutów

.



.


Relaksacja - cenna metoda psychoterapeutyczna
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dobrym lekarstwem, usuwającym napięcia określonych grup mięśni organizmu, naczyń krwionośnych i całego układu nerwowego są techniki relaksacyjne, czyli metody odprężania organizmu przy jednoczesnym świadomym obniżaniu aktywności myślowej.

Relaks połączony z ćwiczeniami oddechowymi oraz pewnym elementami autosugestii już od dawna uważany był za cenną metodę psychoterapeutyczną. Interesowali się nim lekarze i psycholodzy, a w niektórych klinikach była to jedna z metod zapobiegania nerwicom, chorobie wieńcowej, wrzodowej i nadciśnieniu.

Masz problem z nerwicą lub fobią społeczną ?

Boisz się wychodzić na ulicę, z pracy lub z domu ?

(Władysław Andrzej Pitak)

Na tej stronie znajdziesz bezpłatne porady.
http://www.logos.pomorze.pl/logoterapia/

.


.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.team-carpselectioner.pun.pl www.wsclan.pun.pl www.polishfunbyolol.pun.pl www.narutocenter.pun.pl www.freciochy.pun.pl