Życie w starszym wieku też może być radosne

*** Życie w starszym wieku też może być radosne ***


#1 2007-09-01 18:30:19

Genia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-09-01
Posty: 45
Punktów :   

Jak żywić się, aby długo żyć?

Oficjalna medycyna nie daje jednoznacznych odpowiedzi co do optymalnej diety, dlatego wielu ludzi poszukuje wskazówekk dietetycznych w równych tradycyjnych systematach dietetycznych

Offline

 

#2 2010-02-09 09:57:59

Pola

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-09-01
Posty: 123
Punktów :   

Re: Jak żywić się, aby długo żyć?

witam wszystkich....czytam wasze wpisy i sie zastanawiam ...iak i od czeo zacząć ...tak wiec u mnie zaczeło sie 5-mcy temu naipierw były kłucia po lewei stronie ciała teraz mam od kilku m-cy drentwienia twarzy prawei strony zasypiam i bdzę sie z tym iest to straszne...;(biorę afobam0.50 przechodzi na 6h i znów to samo;(mam dwóike małych dzieci ...odwiedziłam iuż wszystkich możliwych lekarzy mam 31 lat ...nic wszystko ok...trzymam sie za tę twarz non stop iak nienormalna....boie sie ze coś mi sie stanie!!!dziś mnie nastraszyła koleżanka ze ludzie maia paraliże itp....dowaliła mi na maxa w tei chwili wziełam dodatkowo pramolan tak mi noi lataią zre strachu chodzę do psycholoa w abinecie czyuie sie świetnie,,,wychodzę z terpapii wszystko wracaQ!!!masakra....iak z tym żyć niemam siły naprawde ..

proszę o porade.

.pozdrawiam serdecznie.

Offline

 

#3 2010-07-10 11:55:41

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-09-01
Posty: 100
Punktów :   

Re: Jak żywić się, aby długo żyć?

nie wiem, czy się z tym zetknęliście, ale sklasyfikowano podobno ponad 500 fobii ...(?)

Offline

 

#4 2010-12-28 20:31:13

senior

Administrator

Zarejestrowany: 2007-09-01
Posty: 201
Punktów :   

Re: Jak żywić się, aby długo żyć?

.

strony, na których umieszczony jest fotoreportaż

pt:

http://www.logos.dt.pl/relaks17/logo.jpg  Słodkie spotkanie opłatkowe u diabetyków w Koszalinie http://www.logos.dt.pl/relaks17/logo.jpg

18 grudnia 2010 r. w Miejskim Oddziale Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków odbyło się 

spotkanie integracyjno-opłatkowe z udziałem kilkudziesięciu członków i ich rodzin 
więcej >>>

(fotoreportaż  na płatnym serwerze- bez reklam)

www.logos.dt.pl/relaks17 ponadto na bezpłatnych stronach:

http://emedica.republika.pl/relaks17/

http://polarity.republika.pl/relaks17/

http://terapia.republika.pl/relaks17/oraz forach dyskusyjnych:

http://www.seniorka.fora.pl/kursy-i-szk … .html#1079
.
http://www.dieta.fora.pl/fotografia,53/ … .html#3092
.
http://www.psychoterapia.pun.pl/viewtop … d=505#p505
.
http://www.fobia.fora.pl/anoreksja-buli … .html#5464

.

Wszystkie fotki z uroczystego spotkania są w galerii na stronie:


http://www.seniorka.fora.pl/viewimage.php?i=82


@

Fotoreportaż najlepiej oglądać  na ekranie o formacie 1440x900 pixeli

.

     
 

http://www.logos.dt.pl/relaks17/logo.jpg  . . . . . . . . . .    http://www.logos.dt.pl/relaks17/piramida.jpg  . . . . . . . . . .    http://www.logos.dt.pl/relaks17/logo.jpg
.

Offline

 

#5 2011-02-02 11:42:53

Arka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-03
Posty: 67
Punktów :   

Re: Jak żywić się, aby długo żyć?

Masz problemy z cukrzycą ?
Odwiedź naszą stronę, poznaj swoją chorobę i przyjdź do nas.

>>>>

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków,
Oddział w Koszalinie
ul. Św. Wojciecha 1
www.glikemia.eu
www.glikemia.webserwer.pl 
http://glikemia.eu
http://glikemia.webserwer.pl

kontakt:

biuro@glikemia.eu
prezes@glikemia.eu

Tel.94-342-22-21 
(dyżury: wtorki i czwartki w godz.10-15)

.

http://glikemia.eu/piramida.jpg

Offline

 

#6 2012-11-17 08:17:50

senior

Administrator

Zarejestrowany: 2007-09-01
Posty: 201
Punktów :   

Re: Jak żywić się, aby długo żyć?

Jedzenie i picie a cukrzyca - fakty i mity
O faktach i mitach na temat odżywiania i nawadniania organizmu osób z cukrzycą typu 2 mówili uczestnicy warsztatów dla dziennikarzy i diabetyków, zorganizowanych w Warszawie przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków i Europejski Instytut Nawodnienia.

Okazją był przypadający 14 listopada Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Data upamiętnia dzień urodzin Fredericka Bantinga, który w roku 1921 razem z Charlesem Bestem odkrył insulinę.

Cukrzyca typu 2 to przewlekła choroba metaboliczna. Charakterystyczną jej cechą jest podwyższony poziom glukozy we krwi - mówiła prof. Magdalena Olszanecka-Glinianowicz, Prezes Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Jak podkreśliła, u otyłych cukrzyca typu 2 występuje dużo częściej.

Z przytoczonych przez panią profesor badań PolSenior wynika, że pod względem otyłości Polacy dogonili przodujące Stany Zjednoczone. Ale w przypadku cukrzycy oprócz redukcji lub przynajmniej utrzymania masy ciała ważne są także: kontrola poziomu cukru we krwi, obniżenie poziomu cholesterolu czy sprowadzanie ciśnienia tętniczego do normalnych wartości.

Wiele czynników utrudnia osiągnięcie tych celów. Z wiekiem potrzebujemy coraz mniej kalorycznego jedzenia - ale mamy tendencję do dogadzania sobie pod tym względem. Aby wyliczyć podstawowy wydatek energetyczny (BMR) trzeba wziąć pod uwagę płeć, masę ciała oraz aktywność fizyczną.

Liczy się nie tylko ilość, ale i jakość oraz regularność posiłków. Aż 25 proc. dobowej kaloryczności powinno przypadać na śniadanie, 15 - na drugie śniadanie. Obiad -35 proc., podwieczorek 10, a kolacja to 15 proc. Wiele osób prawie nie je śniadania objada się słodyczami i ogranicza do 2-3 posiłków dziennie, zaś wieczorem pochłania obiadokolację.

By schudnąć trzeba ograniczyć cukry proste (słodycze), nie zaś złożone. Razowe pieczywo, makaron, ziemniaki czy brązowy ryż zawierają wiele węglowodanów złożonych i błonnika. Białka powinny dawać około 20 -25 proc. kalorii, tłuszcze - najlepiej nienasycone - tyle samo.

Nie sprawdza się podejście "wszystko jedno, co, byle mało”. Ważna jest jakość pożywienia. Podane na opakowaniach produktów procenty dobowego zapotrzebowania nie są zbyt pomocne, bo każdy ma inne zapotrzebowanie. Żywność reklamowana jako przeznaczona dla diabetyków niekoniecznie jest dla nich wskazana. "Słodycze dla diabetyków" są zwykle tłuste i wysokokaloryczne. Także żywności typu „light" nie można jeść w dowolnych ilościach.

Zastępowanie cukru fruktozą wcale nie jest wskazane - jej spożycie pobudza wytwarzanie glukozy w wątrobie. Lepsze już mogą być syntetyczne słodziki. Nadmiar fruktozy sprawia również, że owoce są mniej wskazane niż warzywa. Ale i warzywa mogą stracić swe korzystne właściwości, gdy są zbyt długo gotowane.

Niezdrowe jest dodawanie do potraw soli i cukru, podobnie jak smażenie (100 - gramowy kotlet schabowy ma niemal dwa razy więcej kalorii niż 100-gramowy kawałek pieczonego schabu). Obok pieczenia i duszenia zaleca się gotowanie w wodzie i na parze.

Sama liczba "cudownych" diet wskazuje, jak niewiele są warte. Radykalne diety często powodują zaburzenia metaboliczne, na przykład ketozę czy zaburzenia poziomu glukozy.

Bez wody nie da się funkcjonowąć. Dr Dorota Daniewska z Kliniki Nefrologii CMPK Szpital Bielański przedstawiła wskazówki dotyczące prawidłowego nawadniania organizmu. Może to sprawiać trudność zwłaszcza osobom starszym, u których odczuwanie pragnienia zmniejsza się z wiekiem. Sprawę dodatkowo komplikują leki - na przykład zwiększające utratę wody środki moczopędne czy leki, których ubocznym skutkiem jest zmniejszone odczuwanie pragnienia.

Problem dotyczy również małych dzieci i kobiet w ciąży. Dziennie dorosłe osoby potrzebują 2-3 litrów wody, co nie znaczy, że aż tyle należy jej wypijać. W przypadku wielu pokarmów woda stanowi ponad połowę ich wagi. Najlepszym wskaźnikiem odwodnienia jest wizyta w toalecie - mała ilość ciemno zabarwionego moczu to sygnał ostrzegawczy. Lepiej pić zanim pojawi się pragnienie - zdrowemu człowiekowi nie zaszkodzi nawet spory nadmiar spożywanych płynów. (PAP)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.yaoi-no-ai.pun.pl www.bleach-online.pun.pl www.team-poland.pun.pl www.shinigami.pun.pl www.metincheat.pun.pl