Życie w starszym wieku też może być radosne

*** Życie w starszym wieku też może być radosne ***


#1 2013-01-25 08:15:27

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-09-01
Posty: 107
Punktów :   

Czy starsi ludzie powinni mieć możliwość śmierci?

starsi ludzie powinni mieć możliwość śmierci


Taro Aso, japoński minister finansów, stwierdził, że starsi ludzie, którzy nie są w stanie poradzić sobie sami, powinni mieć możliwość śmierci tak, żeby państwo nie płaciło za niepotrzebną opiekę medyczną – podaje guardian.co.uk. Jego wypowiedź wywołała oburzenie w Japonii.


Taro Aso, fot. ReutersMinister japońskiego rządu, wybranego zaledwie miesiąc temu, już zdążył znieważyć swoich wyborców, sugerując, że starsi ludzie to tylko niepotrzebne uszczuplenie dla budżetu.

– Nie chciałbym budzić się co rano i wiedzieć, że moje leczenie jest wciąż opłacane przez rząd – powiedział Taro Aso w czasie posiedzenia rządu dotyczącego reform społecznych. – Ten problem będzie trwał, dopóki nie pozwolimy tym ludziom szybko umrzeć - argumentował, dodając, że miesiąc leczenia pacjenta w końcowym okresie życia kosztuje "kilkadziesiąt milionów jenów".

Offline

 

#2 2013-01-25 08:17:38

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-09-01
Posty: 107
Punktów :   

Re: Czy starsi ludzie powinni mieć możliwość śmierci?

japoński minister finansów, stwierdził, że starsi ludzie, którzy nie są w stanie poradzić sobie sami, powinni mieć możliwość śmierci tak, żeby państwo nie płaciło za niepotrzebną opiekę medyczną – podaje guardian.co.uk. Jego wypowiedź wywołała oburzenie w Japonii.


japońskiego rządu, wybranego zaledwie miesiąc temu, już zdążył znieważyć swoich wyborców, sugerując, że starsi ludzie to tylko niepotrzebne uszczuplenie dla budżetu.

– Nie chciałbym budzić się co rano i wiedzieć, że moje leczenie jest wciąż opłacane przez rząd – powiedział Taro Aso w czasie posiedzenia rządu dotyczącego reform społecznych. – Ten problem będzie trwał, dopóki nie pozwolimy tym ludziom szybko umrzeć - argumentował, dodając, że miesiąc leczenia pacjenta w końcowym okresie życia kosztuje "kilkadziesiąt milionów jenów".

W Japonii ponad jedna czwarta ze 128 milionowej populacji jest powyżej 60. roku życia, a w związku z ujemnym przyrostem naturalnym w ciągu 50 lat liczba takich osób ma osiągnąć pułap 40 proc. ludności.

Niedługo po swojej wypowiedzi, która wywołała kontrowersje w Japonii, Aso przyznał, że użyte przez niego sformułowania były "nieodpowiednie" i utrzymywał, że mówił tylko o swoich preferencjach co do ewentualnej odmowy leczenia. – Powiedziałem o tym, co osobiście popieram. Nie powinno się leczyć pacjentów w końcowym etapie ich życia. Ważne jest, żeby ostatnie dni swojego życia spędzić w spokoju - tłumaczył.

Aso jest znany z niefortunnych sformułowań. W 2008 roku stwierdził, że "trzęsący się" emeryci są dla państwa obciążeniem. - Ciągle widzę 67. czy 68-letnich ludzi, którzy trzęsąc się ciągle chodzą od lekarza do lekarza. Dlaczego mam płacić za ludzi, którzy tylko jedzą i piją? – powiedział na spotkaniu ekonomistów, odnosząc się do podniesienia podatków, którego dokonał japoński rząd.

Z kolei w 2001 powiedział, że marzy o Japonii, w której "nawet najbogatsi Żydzi chcieliby żyć".

(guardian.co.uk, MR)

Offline

 

#3 2013-01-25 08:26:27

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-09-01
Posty: 107
Punktów :   

Re: Czy starsi ludzie powinni mieć możliwość śmierci?

GŁOSY W DYSKUSJI NA ORUM ONET.PL
=============================

artur:

problem tkwi w tym kto ma decydować o śmierci innego człowieka ?
może specjalne grupy - komanda śmierci ?
albo sam chory człowiek, ale kto stwierdzi, że jest całkowicie poczytalny, czy ból go chwilowo nie zmusił do błędnej decyzji ?
nie jestem głęboko wierzący, ale Polska z kościołem przetrwała dwie ..wojny, tysiąc lat, a bez kościołą i bez jego zasad dużo ludiz się pogubi, dużo ludzi potrzebuuje wyrażnych wyznaczników, wskazania drogi, kto ją im wskaże - błękitni, rucha palikota - z nimi za 30 lat Polski już nie będzie ? kościół nigdy nie był idelany ale ma mój głos
kto im

@

kostucha:

Przeciwnicy eutanazji zycze wam z calego serca takie cierpienie na starosc o ktorym lepiej nie mowic i byscie wy cierpieli i ci ktorzy beda sie wami opiekowac czyli rodzina az im wyjdzie to bokiem albo wiecej....Modle sie do Najswietszej Maryji i jak rozmawiam ze znajomymi to slysze zAl by juz .ten Bog moja matke bo sie wykonce ta opieka nad nia a na Dom Opieki nie mam ! I to wlasnie cieszy ! Zyjcie jak najdluzej cierpiac ale i konajcie latami !

@

okradany przez trzesaczych sie staruszkow:
 
mi rocznie zabieraja !!!! z moich poborow ponad 15 000 !!!!! zl na tzw skladke zdrowotna
zeby leczyc tych dziadkow o ktorych tu mowa-
nie zabijajcie mnie na stare lata ale pozwolcie ze ja te kasiore ktora mi kradniecie zdeponuje sobie
na specjalnym indywidualnym funduszu i jak bede stary to sie bede ... za nia leczyl nie obciazajac was

@

._dre_w_wc:

Jakiś "mądry" kiedyś wyliczył, że leczenie człowieka w jego ostatnich miesiącach życia generuje wielokrotnie większe koszty niż przez całe jego dotychczasowe życie. Zwyczajnie chodzi o kasę. A wszystkie gadki o "ulżeniu w cierpieniu", "odejściu z godnością" itd. to tylko lewackie dorabianie ideologii.

Offline

 

#4 2013-01-25 08:30:49

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-09-01
Posty: 107
Punktów :   

Re: Czy starsi ludzie powinni mieć możliwość śmierci?

~dr G. lepkie paluszki wirtuoza

Tojakis kuimpel Owsika, tyle ze nie wysyła dzieci aby zbierały datki na etanazje. Apeluje tylko do rodaków aby nie budzili się z myślą, że rząd za nich płaci pobyt w szpitalu. Niby japończyk a myśli po europejsku, jakiś wyznawcapraktyk dr Mengele.

@

~Amadeusz Użytkownik anonimowy
do ~okradany przez trzesaczych sie staruszkow:

~okradany przez trzesaczych sie staruszkow Użytkownik anonimowy 41 minut temu użytkownik ~okradany przez trzesaczych sie staruszkow napisał: mi rocznie zabieraja !!!! z moich poborow ponad 15 000 !!!!! zl na tzw skladke zdrowotna
zeby leczyc tych dziadkow o ktorych tu mowa-
nie zabijajcie mnie na stare lata ale pozwolcie ze ja te kasiore ktora mi kradniecie zdeponuje sobie

na specjalnym indy przejdź do komentarza »

Jeszcze dzisiaj możesz zachorować na grypę, która spowoduje zapalenie mięśnia sercowego. Okaże się, że musisz mieć przeszczepione serce. I co wtedy? Tych twoich pieniędzy nie starczy nawet na małą część kosztów.

@

Offline

 

#5 2013-01-25 08:43:46

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-09-01
Posty: 107
Punktów :   

Re: Czy starsi ludzie powinni mieć możliwość śmierci?

Andrzej-emeryt
Mam  70 lat. Pracowałem przez 40 lat. Od 5 lat jestem na emeryturze za 1500 zł miesięcznie. To wychdzi dziennie 50 zł na życie i wszsytkie inne wydatki, które wynoszą co najmniej połowe mojej emerutury. To na życie zostaje po 20-25 zł dziennie. Z tego około 200 zł miesięcznie wydać muszę na lekarstwa.

Moja emerytura jest tak niska, bo odprowadzałem od najniższych zarobków. To co teraz dostaję, to są moje pieniądze. Państwo mi je zwraca. Nikt do mnie nie powinien do mnie dołacać. Jeżeli rząd mówi, że do mnie dopłaca, to KŁAMIE. Przetrwonił moje pieniądze, a tera chce, żeby inni mysleli, że to ja jestem darmozjadem.

@

Józef


Jestem w podobnej sytuacji co Andrzej -Emeryt, ale u mnie jest jeszcze pyskacz w rodzinie, a konkretnie mój syn, którego wychowałem, wykształciłem, a teraz mam na karku, bo chociaż dopiero w wieku 30 lat ożenił się, to nie stać go było na kupienie i urządzenie sobie  mieszkania. Mieszka więc u mnie. Ale on tego nie docenia, że jest ciężarem dla mnie, bo to ja musiałem jego wychowując i kształcąc równoczesnie zadbać o jego przyszłość czyli pomóc mu udostępniając część mieszkania.  Jego żona natomiast uważa, zę to ja jestem dla nich kulą u nogi i chciałaby, abym jak najszybciej kopnął w kalendarz.

Offline

 

#6 2013-01-25 08:51:02

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-09-01
Posty: 107
Punktów :   

Re: Czy starsi ludzie powinni mieć możliwość śmierci?

xxx15:
To nie tylko Japonia i w Polsce są tacy jak ten minister.Nie pamiętają ze dzisiaj ci trzęsący się staruszkowie byli młodzi,podcierali im tyłki,nadstawiali za nich karku,oddawali własne narządy,własną krew,po to żeby takie nic przeżyło.

Przysłowie mówi :czym wojujesz od tego giniesz.Życzę takim ...ludziom aby codziennie rano zaraz po przebudzeniu tłukli 5 minut głową po ścianach.

Taki frajer okradnie naród na ile się tylko da,potem się wymądrza,Ja proponuję żeby wszystkim politykom po zakończeniu ich kariery ,odciąć dostęp do pieniędzy i niech żyją z tego ile zarobią,wtedy się okrze jacyż to oni są mądrzy.

@

xxx15:

to prawda ale prawdą jest też że ci emeryci zgotowali nam los taki jaki mamy taką wolskę gdzie nie rodzą się dzieci bo młodzi nie mają własnego kąta ja pracuję na emeryturę przejdę za kilkanaście lat kto będzie pracował na nasze emerytury jak teraz emeryci dostają nasze pieniądze .

@

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wings3d.pun.pl www.leicester.pun.pl www.playmt2.pun.pl www.rolnictwo2009.pun.pl www.strzelnica-rzeszow.pun.pl