Życie w starszym wieku też może być radosne

*** Życie w starszym wieku też może być radosne ***


#1 2010-09-02 17:43:25

Karolina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 86
Punktów :   

Mój wnuk ma prawie trzy lata i mało mówi

Witam mój wnuk ma dwa lata i pięć miesięcy.Mówi bardzo mało :mama tata,baba,nie,ela w zasadzie to wszystko.rozumie wszystko i nie wykazuje chęci powtarzania.

Na wszystko mówi mama.Jak proszę o powtórzenie to zwija język w trąbkę lub mówi mama.

Powtórza tylko wyżej wymienone wyrazy.mój pierwszy syn w jego wieku wierszyki mówił na pamięć.Rodzice zaczynają się  martwić chociaż każdy mówi że każdy ma swój czas na mówienie.

Dodam jeszcze że mu dużo czytam,mówię.Jak wnuk  chce np.dokładkę to pokazuje na talerz stukając paluszkiem w niego.Jak coś chce to mówi mama i pokazuje.

Jak mówię powiedz daj to zwija język w rulon mówiąc ly

Offline

 

#2 2014-04-21 12:42:10

Genia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-09-01
Posty: 67
Punktów :   

Re: Mój wnuk ma prawie trzy lata i mało mówi

Na szczególną uwagę zasługują zaburzenia głosu u niemowląt. W tej grupie mogą one świadczyć o zmianie organicznej lub wadach w obrębie krtani, wymagają wiec dokładnej diagnostyki, zwłaszcza, jeżeli towarzyszą im zaburzenia oddechowe.

Chrypka u dziecka może być spowodowana infekcjami górnych dróg oddechowych lub alergią. W tych przypadkach jest najczęściej przemijająca lub, jak w przypadku alergików, nasila się w okresie ekspozycji na alergen. Podobnie jak u osób dorosłych, przyczyną chrypki u dziecka może być tzw refluks kraniowo-gardłowy, czyli cofanie się kwaśnej treści żołądkowej do krtani i gardła. Obecność innych objawów, dość charakterystyczny obraz krtani oraz wyniki badań układu pokarmowego zleconych przez lekarza gastrologa pozwalają potwierdzić takie rozpoznanie i zastosować odpowiednie leczenie.

Offline

 

#3 2014-10-02 08:27:46

wnuczek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-09-23
Posty: 6
Punktów :   

Re: Mój wnuk ma prawie trzy lata i mało mówi

I co z wnukiem?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.umcraft.pun.pl www.fan-pokemon.pun.pl www.ckit.pun.pl www.f1polskaliga.pun.pl www.nowe.pun.pl